Hot
          Jazz
                     Spring


Dyrektor Festiwalu:
Ireneusz Kozera

Dyrektor Artystyczny Festiwalu:
Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski

Organizatorzy Festiwalu:
Polskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego
www.psjt.pl

Filharmonia Częstochowska
www.filharmonia.com.pl

XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego
Hot Jazz Spring Częstochowa 07.06 - 10.06.2018 r.

Strona Główna Festiwal Aktualności Konkurs Swingujący Kruk Honorowy Swingujący Kruk Festiwal Program Festiwal Galeria Festiwal YouTube Festiwal Historia

Program Festiwalu 2018

07.06.2018 - czwartek

Sala Koncertowa Filharmonii Częstochowskiej ul. Wilsona 16
9.00 - "Spotkanie w Nowym Orleanie" - koncert dla dzieci i młodzieży Five O'Clock Orchestra
10.45 - "Spotkanie w Nowym Orleanie" - koncert dla dzieci i młodzieży Five O'Clock Orchestra

08.06.2018 - piątek

18.00 - Parada Nowoorleańska od Placu im. W. Biegańskiego do Filharmonii Częstochowskiej Sala Koncertowa Filharmonii Częstochowskiej ul. Wilsona 16

Sala Koncertowa Filharmonii Częstochowskiej ul. Wilsona 16
19.00 - Tcha Limberger & Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet
Wręczenie przez Prezydenta Miasta statuetki Honorowego Swingującego Kruka
Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski & Eugeniusz Marszałek - Suita Nowoorleańska
Five O'Clock Orchestra & Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
solista: Scott Hamilton - saksofon tenorowy, dyrygent: Adam Klocek

22.00 - Jazz Klub "Five O'Clock" Częstochowa ul. Wilsona 16
Old Metropolitan Jazz Band
Jam Session

09.06.2018 - sobota

15.00 - 19.00 Aleje NMP
Marching Band "Leliwa Jazz Band"

16.00 - Jazz Klub "Five O'Clock", Częstochowa, ul.Wilsona 16
Przesłuchanie finałowe w konkursie "Swingujący Kruk"

19.00 - Sala Koncertowa Filharmonii Częstochowskiej ul. Wilsona 16
Wojtek Kamiński & His Swing Workshop
Boney Fields

Jazz Club "Five O'Clock" Częstochowa ul. Wilsona 16
22.00 - Leliwa Jazz Band
Jam Session

10.06.2018 - niedziela

Sala Koncertowa Filharmonii Częstochowskiej ul. Wilsona 16
17.00 - Wręczenie Statuetki Swingującego Kruka laureatowi konkursu
Laureaci konkursu
Abi Wallenstein Spirit of the Blues
Peter Mante Gospel Project


Dyrektor Festiwalu - Ireneusz Kozera

Ireneusz Kozera dyrektor Filharmonii Częstochowskiej. Działalność organizacyjną w sferze kultury rozpoczął podczas studiów. Po zakończeniu studiów w WSN w Częstochowie i Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Powstańców Śląskich w Opolu oraz kilkuletnim okresie pracy pedagogicznej został dyrektorem Państwowej Filharmonii w Częstochowie (1986). Funkcję dyrektora Filharmonii sprawował do 1992 roku. W 1993 ukończył Podyplomowe Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ireneusz Kozera był inicjatorem powstania i przez 12 lat prezesem Stowarzyszenia Środowisk Twórczych w Częstochowie. W roku 1995 pracował jako główny specjalista ds. promocji w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie, a od 1996 był dyrektorem Akademickiego Centrum Kultury Politechniki Częstochowskiej. W 1996 Ireneusz Kozera zainicjował powstanie, zarejestrował i został Prezesem Zarządu Fundacji „Śpiew i Taniec Ludowy” z siedzibą w Koszęcinie, której podstawowym zadaniem było wspieranie działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W latach 1999-2010 był Naczelnikiem Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Częstochowy, a po reorganizacji Urzędu pełnił obowiązki, kolejno, Naczelnika Wydziału Kultury i Promocji oraz Naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu (2011). Laureat Nagrody Specjalnej przyznanej w 2008 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego w uznaniu „nieocenionych zasług dla kultury polskiej”, szczególnie w pracy na rzecz upowszechniania kultury muzycznej. Od 29 grudnia 2011 otrzymał od Prezydenta Miasta Częstochowy powołanie na stanowisko dyrektora Filharmonii Częstochowskiej..


Dyrektor Artystyczny Festiwalu - Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski

Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski - kornecista jazzowy, kompozytor. W roku 1969 założył zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock, który w roku 2003 przyjął nazwę Five O'Clock Orchestra. Na stałe mieszka w Akwizgranie (Niemcy), gdzie od 2005-2012 był liderem międzynarodowej grupy Aix Dixie Connection. Jego istniejący od 2005 roku zespół Aix Dixie Connection został przez niego zreaktywowany i istnieje nadal. Występuje od roku 2008 w formacji Tador Swingtet, którą tworzą zaproszeni przez Niego muzycy. Swingtet Tadeusza ma już częściowo stały skład, tzn. Janusz Sołtysik i Piotr Łobos są już stałymi jego członkami. Jego najbardziej znaną kompozycją jest Suita Nowoorleańska przeznaczona na zespół jazzu tradycyjnego i orkiestrę symfoniczną. Od sierpnia 2011 prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.


Konferansjer - Janusz Jadczyk

Janusz Jadczyk - konferansjer, prezenter, od lat związany z Festiwalem „Hot Jazz Spring”. Absolwent wydziału sztuki muzycznej Uniwersytetu im.Jana Długosza (daw. WSP) w Częstochowie w 1984; następnie studium menedżerskiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, studium Dziennikarstwa Europejskiego w Natolinie i muzeologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uzyskał także tytuł zawodowy artysty teatralnego i estrady. Uprawia dziennikarstwo i publicystykę. Organizuje, reżyseruje i prowadzi imprezy, koncerty, aukcje sztuki, promocje i konferencje. Zdecydowanie większość życia zawodowego realizuje w kulturze i mediach. Był wieloletnim dyrektorem Muzeum Częstochowskiego. W 1997 został odznaczony przez wojewodę częstochowskiego – „Zasłużony dla rozwoju Województwa Częstochowskiego”, a w 2016 otrzymał z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego odznaczenie - „Zasłużony dla Kultury Polskiej.


Tcha Limberger

Tcha Limberger urodzony 1977r. w Bruges, jest belgijskim muzykiem cygańskim, gitarzystą, skrzypkiem i piosenkarzem. Jest wnukiem Piotra Limbergera, lidera orkiestry legendarnego zespołu jazzowego De Piottos . W wyniku przedwczesnego porodu stracił wzrok. Ogromna liczba projektów, w które jest zaangażowany, odzwierciedla jego wszechstronność. Tcha Limberger jest również bardzo aktywny w świecie teatru jako aktor / muzyk / kompozytor . Współpracował m.in. z Alainem Platelem i Les Ballets C de la B. Jako muzyk grał między innymi w Koen De Cauter , Dick van der Harst , Herman Schamp , Roby Lakatos , Kwartet Waso , Romani, Myrddin , Gipsy Ensemble Kalinka , Robin Nolan, Stochelo Rosenberg , Wannes Van de Velde , Biréli Lagrène , Fapy Lafertin , Boross Lajos , Puka Karoly , Berki Viktor i Toni Rudi. Z Budapest Gypsy Orchestra koncentruje się na Magyar Nota, z Kalotaszeg Trio gra muzykę ludową Transsyl, a wraz z Les violons de Bruxelles próbuje na nowo wymyślić muzykę Django Reinhardta.


Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet

Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet został założony w 2011 roku przez Siergieja Wowkotruba – lidera, wirtuoza skrzypiec, muzyka pochodzącego z Ukrainy, od 1992 r. na stałe mieszkającego w Polsce. Siergiejowi na scenie towarzyszą: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara), Piotr Górka (kontrabas) – wszyscy są absolwentami Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, muzycy współpracujący na co dzień z gwiazdami polskiej estrady. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Na obszerny repertuar “Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet” składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze.


Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski & Eugeniusz Marszałek - Suita Nowoorleańska

Suita Nowoorleańska to kompozycja Tadeusza Ehrhardta Orgielewskiego oraz Eugeniusza "Kerry'ego" Marszałka. Utwór zagra Five O’Clock Orchestra & Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka. Solistą będzie wybitny saksofonista tenorowy Scott Hamilton. Suita Nowoorleańska: 1. Uwertura; 2. Poranek nad Missisipi; 3. Przechadzka z panem Joplinem; 4. Znowu odszedł któryś z wielkich...; 5. Wieczór w Preservation Hall.


Scott Hamilton

Scott Hamilton urodzony 12 września 1954, światowej sławy amerykański saksofonista tenorowy. Jako nastolatek wybrał saksofon tenorowy, a za źródło wiedzy o grze na tym instrumencie posłużyły mu głównie płyty z kolekcji ojca. Nagrali je jazzmani popularni w latach 30. i 40., tak więc Hamilton fascynował się stylistyką np. Benny’ego Webstera. Pod koniec lat 70. sukcesy Hamiltona sprawiły, że zaczął grać z wieloma czołowymi jazzmanami, pojawiać się na największych festiwalach, w prestiżowych salach koncertowych i klubach, zarówno w USA, jak i w Europie. Większość swych płyt i koncertów Hamilton nagrał pod własnym nazwiskiem, pojawiał się jednak też jako sideman w zespołach Benny’ego Goodmana, Woody’ego Hermana, Vaché’ego, Johna Buncha i Billa Berry’ego. Dokonał wielu nagrań z Ruby Braff'em, nagrał z Charliem Byrdem It’s A Wonderful World, a na albumach Back To Back i Scott’s Buddy wystąpił w duecie z weteranem saksofonu tenorowego Buddym Tate’em. Swą popularność utrzymał przez całe lata 80. i nadal cieszy się uznaniem wśród słuchaczy i krytyków. Jest także aktywny jako lider i główny solista w zespołach typu all-stars, np. Newport Jazz Festival All-Stars lub Concord Superband.


Adam Klocek

Adam Klocek (ur. 18 października 1973 w Krakowie) − polski dyrygent, kompozytor i pedagog; wiolonczelista. Od 3 stycznia 2006 jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Kaliskiej. Od lutego 2012 jest zastępcą dyrektora ds. artystycznych Filharmonii Częstochowskiej. Gra na wiolonczeli Antonio Stradivariego de Vaux z 1717. Adiunkt w Akademii Muzycznej w Krakowie. W marcu 2001 dyrygował Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej, która nagrała wraz z Randym Breckerem, Włodzimierzem Pawlikiem, Pawłem Pańtą i Cezarym Konradem płytę Night in Calisia, uhonorowaną w 2014 Nagrodą Grammy za najlepszy album dużego zespołu jazzowego. W 2014 został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej

Filharmonia Częstochowska zainaugurowała działalność w 1945 roku koncertem w sali miejskiego teatru. W 1965 roku orkiestra otrzymała nowy piękny gmach z dwiema salami: koncertową i kameralną. W styczniu 1976 roku Państwowa Orkiestra Symfoniczna w Częstochowie otrzymała miano Filharmonii. Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej prowadzi działalność koncertową o szerokim zakresie repertuarowym, obejmujący koncerty symfoniczne, oratoryjno-kantatowe, kameralne, popularno rozrywkowe, oraz edukacyjne programy dla dzieci i młodzieży. Zespół symfoniczny składa się z wysokiej klasy profesjonalnych muzyków. Oprócz ożywionej działalności we własnej siedzibie orkiestra bierze udział w licznych festiwalach oraz występuje gościnnie w kraju i za granicą. Z Orkiestrą występują wybitni dyrygenci oraz najwybitniejsi polscy soliści i wielu wykonawców zagranicznych, m.in. dyrygenci: Tomasz Bugaj, Jerzy Maksymiuk, Marek Pijarowski, Jerzy Salwarowski, Tadeusz Strugała, Karol Stryja, Stanisław Gałoński, Gabriel Chmura, Luciano Acocella (Włochy), Zelman Boxer (USA), Vladyslav Czarnecki (Niemcy), Cindy Egolf (USA), Volker Hempfiling (Niemcy), Michi Hayashi (Japonia), Vladimir Kiradjiev (Bułgaria), Olaf Koch (Niemcy), Arild Remmeril (Norwegia), Makoto Suehiro (Japonia), Joel Zuben (USA), Tsung Yeh (USA), Torsten Ostergen (Szwecja), Georg Mais (Niemcy), Tilo Lehmann (Niemcy), Antoine Mitchell (Wielka Brytania), Volker Schmidt-Gertenbach (Niemcy); wokaliści: Stefania Toczyska, Grażyna Brodzińska, Zofia Kilanowicz, Wiesław Ochman, Ewa Podleś, Bogdan Paprocki, Krzysztof Szmyt, Bogusław Morka, Adam Zdunikowski, Kazimierz Kowalski, Dariusz Stachura; instrumentaliści: Vadim Brodski, Kaja Danczowska, Krzysztof Jakowicz, Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Michał Urbaniak, Wanda Wiłkomirska, Piotr Pławner, Kevin Kenner (USA), Janusz Olejniczak, Piotr Paleczny, Krystian Zimmerman, Waldemar Malicki, Jadwiga Rappe, Krzysztof Jabłoński, Eric i Marc Franceries (Francja), Barbara Górzyńska, Andrzej Bauer, Menahem Breuer (Izrael), Pablo de la Cruz (Hiszpania), Christian Wetzel (Niemcy), Joshua Bell (USA), Vadim Repin (Rosja), Evelyn Glennie (Szkocja), Midori (Japonia).


Five O'Clock Orchestra

Zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra powstał w 1969 roku. oku. Jest laureatem Festiwalu Old Jazz Meeting Złota Tarka 2002 i 2001. Zespół Five O'Clock Orchestra wydał 4 płyty: Lazy River, Bix & Henryk, Suitę Nowoorleańską, Jubillee. W repertuarze orkiestry znajdują się światowe standardy oraz własne kompozycje. Skład zespołu: Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski - kornecista, kompozytor; Leszek Nowotarski - saksofonista sopranowy; Jakub Moroń - puzonista; Maciej Cichoń - grający na banjo; Piotr Górka - kontrabasista; Andrzej Wardęga - perkusista i wokalista.


Old Metropolitan Jazz Band

Niekonwencjonalny zespół jazzowy powstały w 1968 roku. Do dzisiaj fascynuje pełną temperamentu muzyką, również poza granicami kraju. Szybko awansował do grona najbardziej ulubionych dixielandowskich formacji. Na początku lat 70 zespół wygrywał większość konkursów jazzowych. Po latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i tryskającego energią drive'u. Niekonwencjonalny jest też jej repertuar: od standardów jazzu tradycyjnego, poprzez znane evergreens, jak Bel Ami, Midnight in Moscow, aż po ujazzowioną przez nią wersję Forelle F. Szuberta. OMB tworzy muzykę inspirowaną światem, którego już nie ma. Nowoorleański klimat tradycyjnego jazzu w utworach grupy przenika się nawzajem z nutą swojską, bliską każdemu pokoleniu słuchaczy.


Leliwa Jazz Band

Założony przez bandżystę Edwarda Wnęka zespół Leliwa Jazz Band powstał w 1978 roku i działa przy Tarnowskim Centrum Kultury. Nazwa zespołu pochodzi od herbu „Leliwa” przynależnego założycielom miasta Tarnowa. Początkowa nazwa Ragtime Kapela podkreślała preferowanie ragtimu, lecz z czasem repertuar rozszerzono o standardy jazzu lat 20 i 30. Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji tego gatunku - jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga. Leliwa Jazz Band jest laureatem nagrody "Złota Tarka - Gold Washboard 2005" na XXXV Old Jazz Meeting w Iławie, a także zwycięzcą kilku innych konkursów jazzu tradycyjnego, m.in.: Konkursu im. Bogdana Styczyńskiego – Warszawa 2005, Konkursu „Złoty Skarabeusz” im. Henryka Majewskiego – Kolbuszowa 2006. Wyróżniony nagrodą "Uskrzydlony - 2005" za wkład w promocję miasta Tarnowa. Zespół LJB brał udział w wielu krajowych i zagranicznych festiwalach jazzowych, m.in.: Krakowskie Zaduszki Jazzowe - Kraków, Baszta Jazz Festiwal - Czchów, Hot Jazz Spring - Częstochowa, Mazurska Fiesta Jazzowa - Giżycko, Old Jazz Night - Pisz, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Augustowskie Spotkania z Louisem Armstrongiem, Śląski Festiwal Jazzu Tradycyjnego w Rybniku, Jazz-Mandau - Zittau (D), International Jam Session (SK), Nemetkozi Dixieland Festival - Salgotarjan (HU), International Dixieland Most (CZ), Mezinarodni Tynistky Swingovy Festival (CZ), Salon Tradiocniho Jazzu Libis k. Prahy (CZ), Don Chento Jazz 2010 - Kaliningrad (RU). W 2006 roku zespołowi przypadł zaszczyt reprezentować polski jazz tradycyjny na Euro Jazz Festival - Rueil-Malmaisone pod Paryżem.


Wojtek Kamiński & His Swing Workshop

Swing Zespół gra w składzie Wojtek Kamiński - piano, organy Hammonda, Marek Rudnicki - saksofon sopranowy, tenorowy, klarnet, flet, Paweł Tartanus - gitara, śpiew, Andrzej Zielak - kontrabas, Bogdan Kulik - perkusja. Wojtek Kamiński to pianista, organista, jazzman, kompozytor i pedagog wyrosły na fundamencie wielkiej miłości do starego jazzu. Swing Workshop jest jednym z wielu projektów, które zbudował od podstaw. O bardzo wysokim poziomie artystycznym zespołu Swing Workshop świadczą bardzo wysokie notowania w rankingach Jazz Top, które są organizowane przez miesięcznik Jazz Forum. Paweł Tartanus - wokalista i instrumentalista (gitara, banjo) współpracujący od lat z najlepszymi polskimi zespołami jazzu tradycyjnego. Jest on tradycyjnym symbolem i legendą jazzu a od ponad 30 lat jest zawsze w ścisłej czołówce w dorocznych rankingach miesięcznika "Jazz Forum". Marek Rudnicki - czołowy polski saksofonista, klarnecista i flecista. Występuje z wieloma artystami, Ray Charles zaprosił go do swojego zespołu w czasie koncertów w Polsce. Andrzej Zielak - kontrabasista, w swoim dorobku artystycznym ma występy na wielu festiwalach jazzowych, w Polsce oraz po za jej granicami. Wraz z zespołem BIOTONE był nominowany do nagrody FRYDERYK 2012 w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku! Bogdan Kulik – perkusista, przez 15-cie lat był członkiem sekcji rytmicznej duetu fortepianowego "Marek i Vacek". Nagrywał i występował z całą czołówką ówczesnych gwiazd piosenki, muzyków i aktorów. Nagrał kilkadziesiąt płyt jako muzyk sekcyjny.


Boney Fields

Bluesem, jazzem i funkiem aż do szpiku kości przesiąknięty jest leader formacji, wybitny amerykański trębacz i wokalista Boney Fields z Chicago. Boney Fields założył swoja 7-osobową formacje w roku 1997 w Paryżu. Członkami jej są międzynarodowi muzycy z całego świata. Boney Fields współpracował z takimi muzykami jak: Jimmy Johnson, Albert Collins, Buddy Guy, James Cotton, Luther Allison, George Clinton, Wynton Marsalis i wiele innych. Na koncercie, Boney Fields zaprezentuje oszałamiającą mieszankę bluesa, funka, soula i rocka, wzbogacone o jazzowe akcenty przez leadera zespołu, mistrza gry na trąbce. Oprócz własnych kompozycji, zespół prezentuje utwory klasyków gatunku. Motywem przewodnim koncertu jest twórczość Jamesa Browna, idola leadera grupy. Sklad: trumpet & lead vocal: Boney Fields; guitar & vocals: Joseph Champagnon; drums: Bruno Pimienta; bass: Ichème Zouggart; keyboards & vocals: Rachid Guissous; saxophone & vocals: Nadège Dumas; trombone & vocals: Pierre Chabrele.


Abi Wallenstein Spirit of the Blues

Abi Wallenstein gitarzysta i wokalista bluesowy, Marc Breitfelder harmonijka, Georg Schroeter fortepian i Martin Röttger perkusja, to mistrzowie swoich instrumentów, którzy jako pierwsi Europejczycy wygrywają Międzynarodowy konkurs Blues Challenge w Memphis, USA, największy na świecie konkurs bluesowy. Abi Wallenstein nie bez powodu jest jednym z największych mistrzów bluesowych w Niemczech. Wirtuozowska gra na gitarze i dymny głos bluesowy to nieomylny znak firmowy muzyka, który nadał bluesowi osobisty charakter. Georg Schroeter na fortepianie, Marc Breitfelder na harmonijce i Martin Röttger na perkusji to doświadczenie, które musiało zostać usłyszane, aby zrozumieć, co blues może oznaczać w całym zakresie emocjonalnym i muzycznym. Tych trzech muzyków jest tak wybuchową miksturą, że nie można dać się zwieść ich interakcji.


Peter Mante Gospel Project

Peter Mante's Gospel Project to afro-amerykańska formacja wokalna. Grupa ta powstała w roku 2002 w Nadrenii w okolicach Düsseldorfu. Szefem tej formacji jest pianista, dyrygent i aranżer Peter Mante. Peter jest absolwentem Rhema Bibel Training Zentrum w Bonn. Początkowo zespół Petera Mante śpiewał podczas nabożeństw kościelnych, na rożnych uroczystościach świeckich, akademiach i bardzo często na ślubach. Podstawowy skład grupy tworzą: Collins Owusu, Daniel Aborach, Gloria Niozo, Venetia Giwa, Whitney Tawiah oraz wspomniany znakomity pianista Peter Mante. Koncerty Petera Mante i jego grupy cechuje wysoki profesjonalizm. W każdym występie artyści demonstrują nie tylko doskonale przygotowanie muzyczna, ale także niesamowitą energię, która niesie ze sobą ich muzyka. Formacja Petera Mante jest znana publiczności całej niemal Europy. Największe gale muzyczne z ich udziałem odbyły się m. in. w Danii, Holandii, Francji, Luxemburgu i w Niemczech. Zespół zagra w składzie: Peter Mante; Collins Owusu; Venetia Ese Giwa; Anthonia Nwafor; Honore Haase; Jelessa Kodia Bach.Jazz w Stajni Dixie Piknik Jazz nad Wartą Swinging Golden Stream Nauka gry Impresariat Five O'Clock Orchestra