Hot
          Jazz
                     Spring


Dyrektor Festiwalu:
Ireneusz Kozera

Dyrektor Artystyczny Festiwalu:
Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski

Organizatorzy Festiwalu:
Polskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego
www.psjt.pl

Filharmonia Częstochowska
www.filharmonia.com.pl

XIV Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego
Hot Jazz Spring Częstochowa 06.06 - 10.06.2018 r.

Strona Główna Festiwal Aktualności Konkurs Swingujący Kruk Honorowy Swingujący Kruk Festiwal Program Festiwal Galeria Festiwal YouTube Festiwal Historia

Program Festiwalu 2018

06.06.2018 - środa

Jazz Klub "Five O'Clock,
19.00 - Otwarcie festiwalu
Boogie Boys

07.06.2018 - czwartek

Pokaz filmów o tematyce jazzowej - Kino Studyjne OKF, ul. NMP 64 (Bilety do nabycia w kasie OKF)
18.30 - LaLaLand
20.30 - Nóż w wodzie

08.06.2018 - piątek

18.00 - Parada Nowoorleańska od Placu im. W. Biegańskiego do Filharmonii Częstochowskiej Sala Koncertowa Filharmonii Częstochowskiej ul. Wilsona 16

Sala Koncertowa Filharmonii Częstochowskiej ul. Wilsona 16
19.00 - Tcha Limberger & SWGSQ
Wręczenie przez Prezydenta Miasta statuetki Honorowego Swingującego Kruka Scottowi Hamiltonowi
Suita Nowoorleańska
Five O'Clock Orchestra & Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
solista: Scott Hamilton

22.00 - Jazz Klub "Five O'Clock" Częstochowa ul. Wilsona 16
Old Metropolitan Jazz Band
Jam Session

09.06.2018 - sobota

14.00 - 19.00 Aleje NMP
Marching Band "Leliwa Jazz Band"

16.00 - Jazz Klub "Five O'Clock", Częstochowa, ul.Wilsona 16
Przesłuchanie finałowe w konkursie "Swingujący Kruk"

19.00 - Sala Koncertowa Filharmonii Częstochowskiej ul. Wilsona 16
Wojciech Kamiński - solo
Ida Zalewska Quartet
Boney Fields

Jazz Club "Five O'Clock" Częstochowa ul. Wilsona 16
22.00 - Swing Workshop Wojtka Kamińskiego
Jam Session

10.06.2018 - niedziela

Sala Koncertowa Filharmonii Częstochowskiej ul. Wilsona 16
18.00 - Wręczenie Statuetki Swingującego Kruka laureatowi konkursu
Laureaci konkursu
Abi Wallenstein Spirit of the Blues
Peter Mante Gospel Project


Dyrektor Festiwalu - Ireneusz Kozera

Ireneusz Kozera dyrektor Filharmonii Częstochowskiej. Działalność organizacyjną w sferze kultury rozpoczął podczas studiów. Po zakończeniu studiów w WSN w Częstochowie i Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Powstańców Śląskich w Opolu oraz kilkuletnim okresie pracy pedagogicznej został dyrektorem Państwowej Filharmonii w Częstochowie (1986). Funkcję dyrektora Filharmonii sprawował do 1992 roku. W 1993 ukończył Podyplomowe Studium Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ireneusz Kozera był inicjatorem powstania i przez 12 lat prezesem Stowarzyszenia Środowisk Twórczych w Częstochowie. W roku 1995 pracował jako główny specjalista ds. promocji w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie, a od 1996 był dyrektorem Akademickiego Centrum Kultury Politechniki Częstochowskiej. W 1996 Ireneusz Kozera zainicjował powstanie, zarejestrował i został Prezesem Zarządu Fundacji „Śpiew i Taniec Ludowy” z siedzibą w Koszęcinie, której podstawowym zadaniem było wspieranie działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. W latach 1999-2010 był Naczelnikiem Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Częstochowy, a po reorganizacji Urzędu pełnił obowiązki, kolejno, Naczelnika Wydziału Kultury i Promocji oraz Naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu (2011). Laureat Nagrody Specjalnej przyznanej w 2008 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego w uznaniu „nieocenionych zasług dla kultury polskiej”, szczególnie w pracy na rzecz upowszechniania kultury muzycznej. Od 29 grudnia 2011 otrzymał od Prezydenta Miasta Częstochowy powołanie na stanowisko dyrektora Filharmonii Częstochowskiej..


Dyrektor Artystyczny Festiwalu - Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski

Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski - kornecista jazzowy, kompozytor. W roku 1969 założył zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock, który w roku 2003 przyjął nazwę Five O'Clock Orchestra. Na stałe mieszka w Akwizgranie (Niemcy), gdzie od 2005-2012 był liderem międzynarodowej grupy Aix Dixie Connection. Jego istniejący od 2005 roku zespół Aix Dixie Connection został przez niego zreaktywowany i istnieje nadal. Występuje od roku 2008 w formacji Tador Swingtet, którą tworzą zaproszeni przez Niego muzycy. Swingtet Tadeusza ma już częściowo stały skład, tzn. Janusz Sołtysik i Piotr Łobos są już stałymi jego członkami. Jego najbardziej znaną kompozycją jest Suita Nowoorleańska przeznaczona na zespół jazzu tradycyjnego i orkiestrę symfoniczną. Od sierpnia 2011 prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego.


Konferansjer - Justyna Królak

Justyna Królak, z wykształcenia romanistka, z zamiłowania wokalistka jazzowa znana nie tylko w częstochowskim środowisku jazzowym. Występuje na festiwalach jazzowych i współpracuje z muzykami jazzowymi z całego kraju. Od lat związana z częstochowskim środowiskiem jazzowym. Jest aktywnym członkiem stowarzyszeń jazzowych promujących ten rodzaj muzyki.


Konferansjer - Dariusz Madejski

Urodzony w Częstochowie absolwent Instytutu Muzyki Akademii Jana Długosza oraz Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na co dzień pracownik Impresariatu Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Od lat związany z częstochowskim środowiskiem muzycznym - współpracuje z muzykami przygotowując rozmaite projekty: cykliczne - m. in. Częstochowskie Zaduszki Artystyczne oraz okazjonalne - m.in.: 1050 - Rocznica Chrztu Polski Poznań, Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Dyrygent Chóru Częstochowskich Środowisk Twórczych.


Konferansjer - Janusz Jadczyk

Ukończył WSP w Częstochowie 1984 kierunek wychowanie muzyczne. Następnie Główna Szkołę Handlowa w Warszawie, podyplomowe studium menadżerskie. Uzyskał dyplom zawodowy artysty teatralnego i estrady. Jest także dziennikarzem i publicystą. Organizuje i reżyseruje i prowadzi imprezy , przyjęcia, bankiety, konferencje prasowe. Zdecydowanie większość dorosłego życia realizuje w kulturze i mediach. W 1997 r. Został odznaczony przez wojewodę częstochowskiego – Zasłużony dla rozwoju woj. Częstochowskiego. Pracował w Urzędzie miasta, potem w Muzeum W Częstochowie.


stat4u Usługi finansowe Mini Clubman Stomatolog Częstochowa nauka na pianinie Nauka na perkusji Gliwice

Jazz w Stajni Dixie Piknik Jazz nad Wartą SGS Stroiciel Nauka gry Impresariat Five O'Clock Orchestra